Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Fink Rosé vom Zweigelt Frauengrund 2022

Kód: 200036-2022 EAN:
Vyprodáno
279,00 Kč

Barva je světlá, lososově růžová s bronzovými odlesky. Zralé švestky se ve vůni mísí s jemným bylinným kořením, nádechem medu a kandovanou pomerančovou kůrou. V chuti je středně intenzivní s dobrou komplexitou složenou z ovocnosti, minerality a vlídně hřejivého decentního alkoholu. Závěr je minerálně-kořenitý. Dochuť harmonická, nepříliš dlouhá.

Optimální doba zrání: do roku 2025

Ideální teplota ke konzumaci: 12 °C
Výrobce Weinhof Ernst Fink
Země původu Rakousko
Vinařský region Kremstal
Poloha Frauengrund
Půda štěrkovito-hlinitá
Obsah cukru suché

Fink Rosé vom Zweigelt Frauengrund 2022


Vinifikace

Toto víno je vyrobeno z hroznů odrůdy Zweigeltrebe pocházejících z vinice Frauengrund, východně od obce Oberfucha. Je to vinikající poloha pro červená vína. Má sice mírný sklon směrem na severo-východ, ale díky tomu je více vystavena zmírňujícímu vlivu Dunaje a hlavně přílivu teplého vzduchu z Panonské nížiny, jež pomáhá hroznům k velmi dobré vyzrálosti. Hrozny se sklízí ručně, aby mohla být provedena důkladná selekce a po šetrném dopravení do vinařství se pomelou a nechají několik hodin macerovat. Následná alkoholická a malolaktická fermentace a zrání probíhá v nerezovém tanku.

Obecné informace

Lokality vinic se rozprostírají na svažitých místech při úpatí Göttweiger Berg. Patří mezi ně známé kremstalské polohy jako Gottschelle, Goldbühel, Eichbühel, Seebodenberg, Neubergen nebo Glockenberg. Podloží těchto top poloh se vyznačuje širokou škálou různých půdních typů jako jsou spraše, zvětralé primární podloží, písky nebo štěrkovité půdy. Je velkým posláním promítnout jejich vliv do vína co nejlépe. Nápadné teplotní rozdíly mezi dnem a nocí pak už jen pomáhají dotvářet aroma a dokreslovat výjimečný charakter zdejších vín.


Parametry vína


Výrobce Weinhof Ernst Fink
Země původu Rakousko
Vinařský region Kremstal
Poloha Frauengrund
Půda štěrkovito-hlinitá
Obsah cukru suché
Druh vína růžové
Odrůda Zweigeltrebe
Řada Gutswein
Ročník 2022
Styl lehké, ovocné, herbální, kořenité
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2025

Podobné produkty