Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Loimer Brut Rosé Reserve

Kód: 200009 EAN:
Skladem
619,00 Kč

Krásná zářivá, mírně narůžovělá barva, jemné intenzivní a perzistentní perlení. Ve skleničce se postupně otevírají aromata od kvasnicových tónů k ovocným nuancím třešní a červeného rybízu až po mírnou chlebovinku. V ústech teprve ukazuje svou sílu a krémovost s nádechem nugátu, oříšků, diskrétní ovocností. Vše zanechává příjemný pocit, který je soustavně umocňován živou kyselinkou. Projevem se blíží šampaňskému.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C

Optimální doba zrání: do 2027
Výrobce Weingut Fred Loimer
Země původu Rakousko
Vinařský region Kamptal
Poloha rovinaté vinice v okolí Langenlois
Půda štěrkovo-jílovité půdy a spraše
Obsah cukru suché

Loimer Brut Rosé Reserve


Vinifikace

Vinařství Loimer tento sekt produkuje od roku 1998. V průběhu posledních 18ti let využívá klasickou metodu fermentace v láhvi, dnes s aktivní podporou Andrease Wickhoffa MW. Barva je dosažena krvácením hroznů během lisování. Mošt se nefiltruje, jen se nechá 36-48 hodin sedimentovat. Výroba tichého vína probíhá pomocí spontánní fermentace v nerezovém tanku s následnou malolaktickou fermentací. Nechává se zrát 4 měsíce na hrubých kalech a poté ještě další 4 měs. na jemných. Po druhotném kvašení tradiční metodou leží na kvasničných kalech v lahvi minimálně 24 měsíců. Po odstřelení potřebuje víno ještě alespoň 6 měsíců zrát v lahvi. Šumivé víno je v kategorii brut nature - 3 g/l

Obecné informace

Kamptal je jedna z trojice nejvýznamnějších vinařských oblastí při Dunaji. Láme se zde nejen podnebí, jelikož leží na rozmezí teplého proudu vzduchu z Panonie a chladných větrů z Waldviertelu, ale je také na rozcestí geologického podloží. Část kopců na severu Kamptalu je nejjižnějším výběžkem tzv. českého masivu, tvořeného takzvaným Gföhler Gneiss (rulou) a slídovou břidlicí, který volně přechází ve sprašové a štěrkovo-jílovité půdy směrem k Dunaji. Severovýchodně od Langenlois v okolí kopce Heiligenstein se nachází podloží pískovcové s vápencovými žílami. Centrem Kamptalu je město Langenlois, které se prakticky považuje za vinařské centrum celého Rakouska. Za návštěvu stojí nejen Loisium – muzeum vína, ale i množství naučných stezek okolními vinicemi.


Parametry vína


Výrobce Weingut Fred Loimer
Země původu Rakousko
Vinařský region Kamptal
Poloha rovinaté vinice v okolí Langenlois
Půda štěrkovo-jílovité půdy a spraše
Obsah cukru suché
Druh vína šumivé
Odrůda Pinot Noir, Zweigeltrebe, St. Laurent
Řada Sekt
Ročník NV
Styl lehké, živé, ovocné, krémové
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2027

Podobné produkty