Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Chateau Musar Rosé 2017

Kód: 197011-2017 EAN:
Skladem
999,00 Kč

Víno má přitažlivou lososově růžovou barvu, je jemné, velmi dobře vybalancované plné ovocných a herbálních vůní a chutí. Prolínají se v něm doteky broskví, hrušek, pomerančů, grepu, bergamotu, divokých bylin a mandlí. Vyzráváním se stává kořenitějším, s nádechem do sušených plodů a s hezkým bronzovým odstínem.

Ideální teplota ke konzumaci: 14 °C

Optimální doba zrání: do roku 2027
Výrobce Chateau Musar
Země původu Libanon
Vinařský region údolí Bekaa
Poloha vinice se starou révou v údolí a na úpatí Libanonu
Půda hluboká jílovito-štěrkovo-kamenitá s vápencovým podložím
Druh vína růžové

Chateau Musar Rosé 2017


Vinifikace

Ch. Musar Rosé je víno lehce ovlivněné sudem. Mísí se ve stylu růžových Champagne, která má Serge Hochar velmi v oblibě. Nevyrábí se každý rok, protože je zapotřebí specifických vlastností hroznů, aby se odrůdy spojily v elegantní formě. Hlavní složkou tohoto rosé jsou autochtonní bílé odrůdy Obaideh a Merwah a barvu získává zhruba 5% přídavkem červené odrůdy Cinsault. Fermentuje a následně zraje 6-9 měsíců ve francouzském dubovém sudu. Lahvováno je rok po sklizni a v lahvi zraje další 2 roky.

Obecné informace

Libanon má v pěstování vinné révy více než 6000 let starou tradici. Víno zde pěstovali již staří Féničané, kteří révu odtud šířili do celé Evropy. Současný vinařský průmysl v Libanonu se soustředí především do slavného údolí Bekaa mezi pohořím Libanon a masívem Anti-Libanon. Charakterizují ho krátké zimy se sněhovými srážkami, dlouhá horká léta, chladné noci a mlhavá rána. Spolu s dokonalou půdou to z údolí činí ideální oblast pro pěstování révy, která v tomto čistém horském prostředí dokonale prospívá, aniž by vyžadovala jakékoliv zásahy. Vinice v Libanonu se nachází nadmořských výškách mezi 900-1700 m. Ch. Musar se věnuje pěstování jen několika málo odrůd, z nichž produkuje tři řady vín: Château Musar, Hochar Pére et Fils a Musar Jeune


Parametry vína


Výrobce Chateau Musar
Země původu Libanon
Vinařský region údolí Bekaa
Poloha vinice se starou révou v údolí a na úpatí Libanonu
Půda hluboká jílovito-štěrkovo-kamenitá s vápencovým podložím
Druh vína růžové
Obsah cukru suché
Odrůda Obaideh, Merwah, Cinsault
Řada Ch. Musar
Ročník 2017
Styl středně plné, ovocné, herbální, kořenité, vyvážené
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2027

Podobné produkty