Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Yarden Sauvignon Blanc 2022

Kód: 100030-2022 EAN:
Skladem
449,00 Kč

Víno z vyzrálých hroznů odrůdy Sauvignon Blanc s intenzivním a bohatým aromatickým profilem. Dominuje tropické ovoce, ale najít v něm můžeme také rybíz a zelená jablka spolu s jemným aroma křesadla. Tělo je středně plné a osvěžujicí. V chuti je vyvážené a strukturované s krémovou texturou. Dochuť je svěží s příjemně dlouhou perzistencí.

Ideální teplota ke konzumaci: 7-9 °C

Optimální doba zrání: do 2030
Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha chladnější vinice ve vyšších nadmořských výškách
Půda štěrk na sopečném podkladu - čediče a tufy
Obsah cukru suché

Yarden Sauvignon Blanc 2022


Vinifikace

Yarden Sauvignon Blanc  se pěstuje v severní části Golanských výšin. Réva o průměrném stáří kolem 20 let zde roste na štěrkové půdě s podkladem sopečného původu (čediče a tufy). Pěstuje se na malé výnosy (do 1,5 kg na keř) - cílem je koncentrace aroma, extraktu a minerality. Během vegetačního období je ošetřována a odlisťována ručně. Po selektivní ruční sklizni následuje šetrné oddělení bobulí od třapiny a měkké lisování přes lisovací membránu pomocí stlačeného vzduchu, což zabraňuje mechanickému poškození jadérek. Tím je zajišteno dosažení vysoce kvalitního moštu. Sauvignon je fermentován za studena v kádích z nerezové oceli. Následné zrání po dobu 3-4 měsíců probíhá v sudech z francouzského dubu o objemu 225 l. 

Obecné informace

Nikde jinde v Izraeli nenajdeme tak ideální podmínky pro pěstování vína jako na Golanech. Golanské výšiny se vyznačují rozmanitostí půdních typů, jak ve vztahu k nadmořské výšce a složení, tak k vlastnostem. Rozkládají se v nadmořské výšce od 400 m n.m. v jižní části až po 1 200 m n.m. na severu. Vyskytuje se zde dobře odvodněná, provzdušněná bazaltická půda bohatá na minerály, stejně jako i těžší a hlubší půdy s vyšším obsahem jílu. Počasí je na Golanských výšinách ideální. Klasické středozemní klima přináší chladné a vlhké zimy a teplá a suchá léta, avšak s výraznými rozdíly mezi denní a noční teplotou. Severní Golany, které jsou položeny ve vyšší nadmořské výšce a kde v zimě sněží, jsou optimální pro odrůdy, které mají rády chladnější klima, například Chardonnay a Pinot Noir. Střední Golany, kde jsou teploty mírnější, jsou vhodné pro plnější červené odrůdy jako Cabernet Sauvignon a Syrah. Slunné jižní Golany pomáhají rozvíjet intenzivní charakter vínům jako je třeba Muscat.


Parametry vína


Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha chladnější vinice ve vyšších nadmořských výškách
Půda štěrk na sopečném podkladu - čediče a tufy
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Sauvignon Blanc
Řada Yarden
Ročník 2022
Styl suché, ovocné, květinové, krémové, osvěžujicí, komplexní
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2030
Dárkové balení -

Podobné produkty