Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Van Volxem Riesling Saar trocken VDP.Gutswein 2018

Kód: 200516-2018 EAN:
Skladem
429,00 Kč

Vůně je intenzivní, jasná. Nabízí hotový ovocný koktejl s mirabelkou, květem černého bezu, bílou broskví, bylinkami a chladným nádechem křemičitých břidlic. V chuti nanejvýš působivé, plné, bujné, šťavnatě osvěžující, ale hezky zaoblené. Je to krystalické propojení struktury, ovocnosti, minerality a kyseliny. V dochuti se projevuje minerální slanost a nádech do citrusů a limetkové kůry. Soustředěný a precizní Ryzlink rýnský ze Sárska v nejlepší formě!

Ideální teplota ke konzumaci: 9-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2025
Výrobce Van Volxem
Země původu Německo
Vinařský region Saar
Poloha různé polohy v okolí Ockfenu
Půda šedá břidlice a křemenný porfyr
Druh vína bílé

Van Volxem Riesling Saar trocken VDP.Gutswein 2018


Vinifikace

Vína Van Volxem jsou tím nejčistším a nejryzejším zprostředkováním zdejšího podloží, charakteru každé vinice a veškeré krásy, kterou může víno nabídnout. Vína jsou autentická, hluboká, nesmírně minerální, plná napětí, nekonečně elegantní, nabízející čistý požitek z pití. Všechny vinice jsou sklízeny ručně a s velkým důrazem na zdraví a kvalitu hroznů, aby nebylo potřeba žádných enologických zásahů. Používají se kvasinky vyselektované z vlastních vinic a vínům se dopřává prostor a čas, aby projevila svou krásu. Saar Riesling je víno ze strmých svahů Sárska se suchým chuťovým profilem. Pochází z různorodých devonských břidlicových půd s podílem křemenného porfyru vulkanického původu a šedých břidlic. Vysoce vyzrálé hrozny z nejméně 30 let starých vinic s podmanivým charakterem.

Obecné informace

Vinice v Sársku se omezují na převážně jižně orientované břidlicové svahy podél řeky. Výjimečnost zdejších poloh dokládá mnoho historických pramenů hovořících o nejvyhledávanějších a nejdražších lokalitách ryzlinku rýnského na světě. Sárská vína jsou obecně chválena za to, že ještě výrazněji než vína z Mosely ukazují ušlechtilý, květinový buket ryzlinku. Je to dáno kombinací neúrodné půdy bohaté na minerály a vysoké záhřevnosti zdejších svahů v kombinaci s nízkými teplotami v noci. Vinařství Van Volxem se na svých vinicích snaží udržovat genetickou rozmanitost klonů Rieslingu, která se tu díky různému stáří révy doposud zachovala. Vinice jsou místy tak příkré a povrch díky rozdrolené břidlici tak kluzký, že je prakticky nelze obdělávat žádnou technikou. Tradiční způsoby hospodaření na vinicích zůstávají proto po staletí neměnné a nadále vše stojí na lidském potu a odhodlání. 


Parametry vína


Výrobce Van Volxem
Země původu Německo
Vinařský region Saar
Poloha různé polohy v okolí Ockfenu
Půda šedá břidlice a křemenný porfyr
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Riesling
Řada VDP.Gutswein
Ročník 2018
Styl vyzrálé, minerální, koncentrované, ovocné
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2025

Podobné produkty