Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Van Volxem Riesling Alte Reben VDP.Gutswein 2021

Kód: 200525-2021 EAN:
Skladem
585,00 Kč

Na nose působí zatím ještě mladě, neodhodlaně, nedává o sobě hned všechno znát. Nicméně aroma je naprosto průzračné, elegantní a kamenito-ovocné. V chuti už ukazuje svou mohutnost, intenzitu a hloubku chuti, která se projevuje v několika prolínajících se vrstvách ovocnosti s nádechem kandovaného a tropického ovoce, herbálnosti připomínající sušený heřmánek, minerality a příjemné zaoblené kyseliny. Celkově působí až krémově s minerálními ataky. Závěr je dlouhý, živý, naznačující dobrý potenciál ke zrání.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C

Optimální doba zrání: do roku 2028
Výrobce Van Volxem
Země původu Německo
Vinařský region Saar
Poloha nejlepší polohy v okolí Ockfenu
Půda šedá břidlice a křemenný porfyr
Druh vína bílé

Van Volxem Riesling Alte Reben VDP.Gutswein 2021


Vinifikace

Vína Van Volxem jsou tím nejčistším a nejryzejším zprostředkováním zdejšího podloží, charakteru každé vinice a veškeré krásy, kterou může víno nabídnout. Vína jsou autentická, hluboká, nesmírně minerální, plná napětí, nekonečně elegantní, nabízející čistý požitek z pití. Všechny vinice jsou sklízeny ručně a s velkým důrazem na zdraví a kvalitu hroznů, aby nebylo potřeba žádných enologických zásahů. Používají se kvasinky vyselektované z vlastních vinic a vínům se dopřává prostor a čas, aby projevila svou krásu. Hrozny Rieslingu Alte Reben dozrávají na různorodých devonských břidlicových půdách s obsahem křemenného porfyru vulkanického původu. Dokonale vyzrálé drobné bobule z až 120 let starých vinic z nejstrmějších břidlicových poloh dávají ve vínech zažít hutnou, hlubokou a hedvábnou strukturu.

Obecné informace

Vinice v Sársku se omezují na převážně jižně orientované břidlicové svahy podél řeky. Výjimečnost zdejších poloh dokládá mnoho historických pramenů hovořících o nejvyhledávanějších a nejdražších lokalitách ryzlinku rýnského na světě. Sárská vína jsou obecně chválena za to, že ještě výrazněji než vína z Mosely ukazují ušlechtilý, květinový buket ryzlinku. Je to dáno kombinací neúrodné půdy bohaté na minerály a vysoké záhřevnosti zdejších svahů v kombinaci s nízkými teplotami v noci. Vinařství Van Volxem se na svých vinicích snaží udržovat genetickou rozmanitost klonů Rieslingu, která se tu díky různému stáří révy doposud zachovala. Vinice jsou místy tak příkré a povrch díky rozdrolené břidlici tak kluzký, že je prakticky nelze obdělávat žádnou technikou. Tradiční způsoby hospodaření na vinicích zůstávají proto po staletí neměnné a nadále vše stojí na lidském potu a odhodlání. 


Parametry vína


Výrobce Van Volxem
Země původu Německo
Vinařský region Saar
Poloha nejlepší polohy v okolí Ockfenu
Půda šedá břidlice a křemenný porfyr
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Riesling
Řada VDP.Gutswein
Ročník 2021
Styl vyzrálé, minerální, koncentrované, ovocné, sofistikované
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2030
Dárkové balení -

Podobné produkty