Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Sattlerhof Sauvignon Blanc Trockenbeerenauslese 2013

Kód: 200180-2013 EAN:
Skladem
1449,00 Kč

Výrazná zlatožlutá barva. Jemné nuance tropického ovoce, trochu černého rybízu a angreštu, nádech květového medu. V chuti šťavnatá, elegantní textura s jemnou sladkostí, krémové tělo. V dochuti červený pomeranč, mandarinková kůra a lehká mineralita. Bohatost a výjimečná délka.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-9 °C

Optimální doba zrání: do roku 2028
Výrobce Sattlerhof
Země původu Rakousko
Vinařský region Südsteiermark
Poloha dobře záhřevné polohy poblíž Gamlitzu
Půda křemičité písky s vysokým podílem vápence
Obsah cukru sladké

Sattlerhof Sauvignon Blanc Trockenbeerenauslese 2013


Vinifikace

Jižní Štýrsko nemá tak snadné klimatické podmínky jako většina ostatních rakouských regionů, aby se dalo každým rokem sklízet víno ve výběru z hroznů a opravdu jen málokdy se vše sejde tak, aby bylo možné vyrobit Trockenbeerenauslese neboli botrytické víno. Vyrábí se tedy jen velmi ojediněle a ve velmi malém množství. Sbírané hrozny se už ve vinici s maximální pečlivostí selektují od těch, které jsou napadeny neušlechtilou plísní šedou nebo jinak nezdravé. Vše to vyžaduje dobré rozlišovací schopnosti. Není divu, že si vinaři sklízejí většinou tyto hrozny sami. Kvůli malému množství se lisují často jen v menším vřetenovém lisu a dále se zpracovává velmi sladký mošt výjimečné koncentrace a organoleptických vlastností. Díky vysokému obsahu cukru prokváší mošt jen velmi pomalu a obtížně. Vinifikace probíhá v nerezu a vyzrávání vína následně v lahvi v řádu jednotek až desítek let.

Obecné informace

Úchvatně strmé svahy jižního Štýrska, svisle šrafované řádky révy, charakterizují jednu z nejkouzelnějších vinařských oblastí na světě. Na 2 800 hektarech vinic se z 91 % pěstují bílé odrůdy, které slouží jako základ pro vína DAC. Vlajkovou lodí oblasti je bezesporu Sauvignon Blanc z nejlepších jednotlivých viničních tratí, které se vyznačují půdami tvořenými vápenitými usazeninami s množstvím zkamenělých pozůstatků korýšů a mušlí. Za zmínku stojí také jemně aromatický, vysoce svěží Gelber Muskateller. Na záhřevnějších polohách mívají vína zralá ovocná aromata, zatímco na chladnějších vinicích v nadmořské výšce od 400 m se objevují vína spíše rostlinného charakteru. Vždy však s bohatou mineralitou, která je typickým rysem všech štýrských vín. 


Parametry vína


Výrobce Sattlerhof
Země původu Rakousko
Vinařský region Südsteiermark
Poloha dobře záhřevné polohy poblíž Gamlitzu
Půda křemičité písky s vysokým podílem vápence
Obsah cukru sladké
Druh vína bílé
Odrůda Sauvignon blanc
Řada Süsswein
Ročník 2013
Styl dezertní, hutné, bohatě ovocné, minerální, strukturované
Uzávěr Vinolok
Velikost lahve 375 ml
Archivace do 2028

Podobné produkty