Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Gamla Riesling 2022

Kód: 100012-2022 EAN:
Skladem
499,00 Kč

Světle žlutá barva. Atraktivní tóny bílých květů, citrusů, koření a melounu s jemným náznakem borovice a limetkové kůry. Toto víno se středně plným tělem a náznakem extraktivní sladkosti zaujme svou jemnou mineralitou. Díky své vyzrálé a kulaté kyselince disponuje toto raritní víno skvělou pitelnosti. V závěru je čisté, svěží a příjemně ovocné.

Ideální teplota ke konzumaci: 9-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2028
Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha chladné polohy v severních Golan do výšek až 1200 m n.m.
Půda štěrk na sopečném podkladu čediče a tufy
Druh vína bílé

Gamla Riesling 2022


Vinifikace

Gamla White Riesling se pěstuje povětšinou v oblasti severních Golan v Izraeli. Keře révy o stáří kolem 25 let dobře prospívají na štěrkové půdě s podkladem sopečného původu (čediče a tufy). Réva se sklízí pouze v noci, mechanickým způsobem. Kvašení tohoto vína probíhá za studena v kádích z nerezové oceli, čímž je zachován jeho přirozený charakter. Tento White Riesling představuje mimořádnou kvalitu ve své řadě, stejně tak jako ostatní špičková odrůdová vína řady Gamla.

Obecné informace

Nikde jinde v Izraeli nenajdeme tak ideální podmínky pro pěstování vína jako na Golanech. Golanské výšiny se vyznačují rozmanitostí půdních typů, jak ve vztahu k nadmořské výšce a složení, tak k vlastnostem. Rozkládají se v nadmořské výšce od 400 m n.m. v jižní části až po 1 200 m n.m. na severu. Vyskytuje se zde dobře odvodněná, provzdušněná bazaltická půda bohatá na minerály, stejně jako i těžší a hlubší půdy s vyšším obsahem jílu. Počasí je na Golanských výšinách ideální. Klasické středozemní klima přináší chladné a vlhké zimy a teplá a suchá léta, avšak s výraznými rozdíly mezi denní a noční teplotou. Severní Golany, které jsou položeny ve vyšší nadmořské výšce a kde v zimě sněží, jsou optimální pro odrůdy, které mají rády chladnější klima, například Chardonnay a Pinot Noir. Střední Golany, kde jsou teploty mírnější, jsou vhodné pro plnější červené odrůdy jako Cabernet Sauvignon a Syrah. Slunné jižní Golany pomáhají rozvíjet intenzivní charakter vínům jako je třeba Muscat.


Parametry vína


Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha chladné polohy v severních Golan do výšek až 1200 m n.m.
Půda štěrk na sopečném podkladu čediče a tufy
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Riesling
Řada Gamla
Ročník 2022
Styl suché, plné, ovocné, extraktivní
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2028
Dárkové balení -

Podobné produkty