Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Dr. Loosen Riesling Graacher Himmelreich trocken GG 2019

Kód: 300038-2019 EAN:
Skladem
695,00 Kč

Graacher Himmelreich opět vyčnívá z řady osvědčených GG svou elegancí.Ve vůní kandovaná citrusová kůra, jemný citron z Amalfi, liči a bílá broskev. Klasický, elegantní a jemně ovocný klidný styl, svým způsobem až trochu burgundský. Svěžest je omamná, samotná vůně má hodně intenzity a je éterická, dále bylinné nuance jako kopřiva, levandule a anýz. Ve skle vyloženě hraje hudba. Byliny a vyšperkovaná ovocnost se mísí s intenzivní břidlicově kořeněnou slaností. V dochuti se prezentuje vytrvale, čistě a s enormní elegancí.

Ideální teplota ke konzumaci: 9-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2035
Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha Graacher Himmelreich VDP.Grosse Lage
Půda modrá břidlice
Obsah cukru suché

Dr. Loosen Riesling Graacher Himmelreich trocken GG 2019


Vinifikace

Vinice se rozprostírají na typické modré břidlicové půdě a víno je produkováno pod klasifikací německé asociace VDP jako VDP.GROSSE LAGE, Hrozny pochází výhradně z vlastní vinice Graacher Himmelreich. Šetrná a ruční práce při sběru v druhé polovině září spolu s využitím klasické vinifikace ve velkých dubových sudech typu Fuder dává pravidelně vzniknout brilantnímu ryzlinku světového formátu v kategorii VDP.GROSSES GEWÄCHS. Suché ryzlinky této úrovně vyžadují náročnou péči o vinice, plně zralé a 100% zdravé ovoce (bez botrytidy); dlouhou dobu zrání, aby se chutě vyvinuly a kyselost změkčila a samozřejmě pečlivé a exaktní sklepní práce. Všechny ryzlinky Dr. Loosena jsou fermentovány a dozrávají ve velkých, neutrálních dubových sudech (1 000 až 3 000 litrů) za použití vlastních kvasinek a leží minimálně 12 měsíců na kalech.

 

Obecné informace

VDP.GROSSE LAGE Graacher Himmelreich: Vinice je exponovaná jiho-jihozápadním až jihozápadním směrem k řece, která ji chrání před mrazem díky akumulaci tepla vodou, a zároveň je svou orientací a okolními kopci chráněna před větrem vanoucím údolím Mosely. Půdu tvoří snadno záhřevné modré a šedé břidlice. Svah je protkán vodními žilami, které zásobují révu vodou po celý rok. Vinice jsou v nadmořské výšce 110 až 260 metrů a jsou středně strmé se sklonem 45 až 65 procent. Název Himmelreich celkem odpovídá kvalitě hroznů, které se zde produkují a klasifikací vinice jako VDP.GROSSE LAGE je původ zdejších vín doveden na kvalitativní vrchol německého vinného průmyslu. Spousta světoznámých vinic z tohoto kraje označených jako Grosse Lage a produkujících mimořádnou kvalitu hroznů byla v mapách zaznamenána již před staletími. Nenapodobitelně reflektují jedinečný charakter polohy a skvělé dovednosti těch, kteří znají vinici po mnoho generací. Suchá vína vyrobená z VDP.GROSSE LAGE se nazývají VDP.GROSSES GEWÄCHS a poznáte je podle loga GG na lahvi.


Parametry vína


Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha Graacher Himmelreich VDP.Grosse Lage
Půda modrá břidlice
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada VDP.Grosses Gewächs
Ročník 2019
Styl suché, elegantní, minerální, sofistikovaný
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2035

Podobné produkty