Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Dr. Loosen Graacher Riesling trocken 2019

Kód: 300035-2019 EAN:
Skladem
489,00 Kč

Víno se ve sklenici třpytí krásnou světle žlutou barvou. Jeho vůně je souhrou citrusových plodů a žlutých peckovin. Tento Graacher opět vyčnívá mezi známými ryzlinky stejného původu. Připomíná cassis a je dále ve vůní doplněný lehkým kouřovým tónem, broskví a liči. V ústech se pak vše pojí s velmi jemnou kyselinkou, která vínu dodává eleganci, a spolu s extraktem vyvijí hladkou kulatou a příjemnou texturu. Závěr je středně dlouhý, komplexní a harmonický.

Ideální teplota ke konzumaci: 9-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2030
Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha Graacher Himmelreich VDP.Grosse Lage
Půda modrá břidlice
Obsah cukru suché

Dr. Loosen Graacher Riesling trocken 2019


Vinifikace

Vinice se rozprostírají na typické modré břidlicové půdě a víno je produkováno pod klasifikací německé asociace VDP, konkrétně se jedná o klasifikovaný výrobek VDP.ORTSWEIN, který pochází výhradně z vlastní vinice a to z GG polohy Graacher Himmelreich. Šetrný ruční sběr v druhé polovině září spolu s využitím klasické vinifikace ve velkých dubových sudech typu Fuder nechává pravidelně vzniknout jednomu z nejlepších ryzlinků této klasifikace. Sbírá se vždy plně zralé a 100% zdravé ovoce (bez botritidy). Dlouhá doba zrání v sudech, aby se chutě vyvinuly a kyselost změkčila, je základem, a samozřejmě pečlivé sklepní práce. Všechny suché ryzlinky Dr. Loosena jsou fermentovány a dozrávají ve velkých neutrálních dubových sudech (1 000 až 3 000 litrů) za použití vlastních kvasinek a minimálně 12 měsíců leží na kalech. 

 

Obecné informace

VDP.ORTWEIN Graacher Riesling: Ernie Loosen vyrábí Graacher Riesling pod klasifikací VDP.ORTSWEIN i přesto, že hrozny pro toto víno pocházejí výhradně z VDP.GROSSE LAGE Graacher Himmelreich v obci Graach. Ernie Loosen však nechce tuto polohu klasifikovat jako Grosse Lage, pokud hrozny nepocházejí z révy starší 100 let. Vzhledem k tomu, že keře na této vinici mají beztak minimálně 50 let, tak se ukazuje, že Ernie Loosen je skutečný vinař srdcař, pro kterého je kvalita na prvním místě. Jen málo vinařů by udělalo něco takového. Naštěstí vynalézaví milovníci vína vědí, že ve sklenici Graacher ze sklepa Dr. Loosen je ve skutečnosti Grand Cru, a tak je toto víno velmi žádané. Vůně je vždy čistá, minerální a kořenitá s velkou elegancí od začátku až do konce, s téměř burgundsky klidnou stylistikou. Je hluboké, dlouhé a elegantní. Graacher je mimořádným zástupcem ve světě moselských VDP.ORSTWEIN. Téměř žádný jiný moselský sklep nevyrábí svá vína této klasifikace tak nekompromisně jako Loosen.


Parametry vína


Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha Graacher Himmelreich VDP.Grosse Lage
Půda modrá břidlice
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada VDP.Ortswein
Ročník 2019
Styl suché, ovocné, elegantní, minerální, dlouhé
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2030

Podobné produkty