Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Fritz Wieninger Sekt Rosé Wien Reserve Cuvée Katharina Brut Nature

Kód: 200160-ROSÉ EAN:
Skladem
569,00 Kč

Světlá barva s jemným růžovým leskem a drobným intensivním perlením. Ve vůni zprvu dominuje jemný kvasnicový tón, který se rozpouští v bohatém aroma po červeném bobulovém ovoci. Chuť je živá s dobře vybalancovanou strukturou kyselin. Dochuť pak harmonická, svěže ovocná.  a jeho rafinované Rulandské modré se vyznačuje vysokou kvalitou.

Ideální teplota ke konzumaci: 7-9 °C

Optimální doba zrání: do roku 2025
Výrobce Weingut Fritz Wieninger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wien
Poloha Bisamberg
Půda písčité půdy na vápencovém podloží
Obsah cukru suché

Fritz Wieninger Sekt Rosé Wien Reserve Cuvée Katharina Brut Nature


Vinifikace

Cuvée Katharina je neročníkový sekt, tvořen obvykle promyšleným blendem aktuálního ročníku s rezervními víny z 1-2 let předchozích. Víno je složeno z Rulandského modrého (80 %) a Zweigeltrebe (20 %) z vinic na úbočích kopce Bisamberg. Zdejší vápenitost je ideální pro použití červených odrůd do šumivých vín, zjemňujíc kyseliny a dodávajíc vínům kulatost. Keře Pinot Noir jsou staré od 5 do 30 let. Jedná se o staré francouzské klony. Zweigelt pochází z 40 let staré vinice. Sklizeň byla odstupňovaná a probíhala od začátku do poloviny září. Lisují se celé hrozny a jen částečným stlačením, což je standardní metoda v Champagne, šetrná k tříslovinám. Výsledkem jsou obvykle vína, která mají spíše filigránský charakter, hravé vůně a chutě a světlejší barvu. Mošt byl přefiltrován a kvasil za studena v nerezových tancích, aby se co nejvíce podpořil pikantní ovocný charakter. Po ležení na kalech bez míchání byly jednotlivé šarže během zimy smíseny, naplněny do lahví a druhotně kvašeny pomocí méthode traditionnelle. Leželo na kalech 36 měsíců a je bez dozáže.

Obecné informace

Vinice v rakouském hlavním městě hrají důležitou kulturní i hospodářskou roli. Nabídka vín je poměrně rozmanitá, od Wiener Gemischter Satz DAC, Grüner Veltliner a Riesling, přes Pinot Blanc a Chardonnay, až po vynikající červená vína. Většina vinařství provozuje i tzv. Heurigen, romantické vinárny, které jsou místními i turisty velice oblíbené. Od pozdního jara do podzimu jsou hojně navštěvované i tzv. Buschenschänke, drobná občerstvení s rozlévaným vínem rozesetá po okolí, kde si každý může na chvíli zpříjemnit cyklovýlet či procházku vinicemi. Na území vinařského regionu Wien je celkem 582 ha viničních ploch, které jsou obhospodařovány 134 vinařstvími. Většina vinic se nachází na kopcích při západním okraji Vídně, avšak některé lze najít i blíže centru města, pohlcené zástavbou. 84 % produkce zde zaujímají bílá vína.


Parametry vína


Výrobce Weingut Fritz Wieninger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wien
Poloha Bisamberg
Půda písčité půdy na vápencovém podloží
Obsah cukru suché
Druh vína šumivé
Odrůda Pinot Noir 80 %, Zweigeltrebe 20 %
Řada Sekt
Ročník NV
Styl svěží, kvasinkové, vyrovnané, ovocné
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2026

Podobné produkty