Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Yarden Sparkling Rosé 2016

Kód: 100037-2016 EAN:
Skladem
1099,00 Kč

Jemná lososově růžová barva. Intenzivní aromatický profil, jahody, citrusové plody a jemné florální nuance se mísí s pečeným jablkem a praženými ořechy. Na patře velice jemná textura s malinkými a osvěžujicími bublinkami. Chuť má bohatý projev svěžesti a brilantní ovocnosti. Ušlechtilá mineralita harmonuje s delikátní kyselinkou, struktura je elegantní a živá. Perzistentní a ovocný závěr s lehkým minerálním dotekem. 

Ideální teplota ke konzumaci: 10-12 °C.

Optimální doba zrání: do 203
Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha vinice v nadmořských výškách do 800 m
Půda štěrk na sopečném podkladu čediče a tufy
Obsah cukru suché

Yarden Sparkling Rosé 2016


Vinifikace

Yarden Chardonnay a Pinot Noir se pěstují povětšinou v severní části Golanských výšin v oblasti Izraele. Révy o průměrném stáří kolem 20 let prospívají na štěrkové půďe na podkladu sopečného původu, čedič a tufy. Pěstuje se na malé výnosy a to do 2 kg na keř, cílem je koncentrace aroma, extraktu a minerality. Réva je během vegetačního období ošetřována a odlisťována ručně, selektovaná ruční sklizeň je samozřejmostí. Sklizeň probíhá ručně. Je fermentováno tradičním způsobem, lisováním celých hroznů. Druhotná fermentace probíhá v láhvi. Zraje v láhvi 5 let na tirážních kvasnicích, poté degorzáž.

Obecné informace

Nikde jinde v Izraeli nenajdeme tak ideální podmínky pro pěstování vína jako na Golanech. Golanské výšiny se vyznačují rozmanitostí půdních typů, jak ve vztahu k nadmořské výšce a složení, tak k vlastnostem. Rozkládají se v nadmořské výšce od 400 m n.m. v jižní části až po 1 200 m n.m. na severu. Vyskytuje se zde dobře odvodněná, provzdušněná bazaltická půda bohatá na minerály, stejně jako i těžší a hlubší půdy s vyšším obsahem jílu. Počasí je na Golanských výšinách ideální. Klasické středozemní klima přináší chladné a vlhké zimy a teplá a suchá léta, avšak s výraznými rozdíly mezi denní a noční teplotou. Severní Golany, které jsou položeny ve vyšší nadmořské výšce a kde v zimě sněží, jsou optimální pro odrůdy, které mají rády chladnější klima, například Chardonnay a Pinot Noir. Střední Golany, kde jsou teploty mírnější, jsou vhodné pro plnější červené odrůdy jako Cabernet Sauvignon a Syrah. Slunné jižní Golany pomáhají rozvíjet intenzivní charakter vínům jako je třeba Muscat.


Parametry vína


Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha vinice v nadmořských výškách do 800 m
Půda štěrk na sopečném podkladu čediče a tufy
Obsah cukru suché
Druh vína růžové
Odrůda 71% Chardonnay, 29% Pinot Noir
Řada Yarden
Ročník 2016
Styl suché, elegantní, sofistikované
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2030
Dárkové balení -

Podobné produkty