Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Mount Hermon Rosé 2022

Kód: 100002-2022 EAN:
Skladem
399,00 Kč

Mount Hermon Rosé má intenzivní ovocný charakter představujicí čistou vůni jahod, malin, červeného rybízu, jablek s lehkými tóny citrusů a růží. V těle je středně plné, harmonické s atraktivní kyselinkou. Celkem je toto rosé velmi příjemné a osvěžujicí, se středně dlouhým a ovocným závěrem. 

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C

Optimální doba zrání: do roku 2025
Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Horní Galilea
Poloha chladné polohy v nadmořské výšce 400-1000 m
Půda štěrk na sopečném podkladu - čediče a tufy
Obsah cukru suché

Mount Hermon Rosé 2022


Vinifikace

Hermon Rosé se vyrábí na Golanských výšinách a v oblasti Horní Galileje jako směs odrůd Syrah a Tinto Cao s trochou Tempranilla. Keře révy o stáří kolem 20 let prospívají na štěrkové půdě s podkladem sopečného původu (čediče a tufy). Réva je během vegetačního období ošetřována a odlisťována ručně, selektivní sklizeň je samozřejmostí. Jakmile se hrozny dopraví do vinařství, tak se odtřapí, jemně pomelou, aby nedošlo k poškození peciček a několik hodin se macerují. Po šetrném vylisování probíhá fermentace, malolaktická fermentace a zrání v nerezovém tanku po dobu 3-4 měsíců. Golan Hights Winery neprodukuje žádná základní vína a ačkoliv toto víno z řady Hermon bychom mohli označit za jedno z pěti „Entry-Level-Wines“, bude to spíše z pohledu ceny nikoliv kvality. 

Obecné informace

Nikde jinde v Izraeli nenajdeme tak ideální podmínky pro pěstování vína jako na Golanech. Golanské výšiny se vyznačují rozmanitostí půdních typů, jak ve vztahu k nadmořské výšce a složení, tak k vlastnostem. Rozkládají se v nadmořské výšce od 400 m n.m. v jižní části až po 1 200 m n.m. na severu. Vyskytuje se zde dobře odvodněná, provzdušněná bazaltická půda bohatá na minerály, stejně jako i těžší a hlubší půdy s vyšším obsahem jílu. Počasí je na Golanských výšinách ideální. Klasické středozemní klima přináší chladné a vlhké zimy a teplá a suchá léta, avšak s výraznými rozdíly mezi denní a noční teplotou. Severní Golany, které jsou položeny ve vyšší nadmořské výšce a kde v zimě sněží, jsou optimální pro odrůdy, které mají rády chladnější klima, například Chardonnay a Pinot Noir. Střední Golany, kde jsou teploty mírnější, jsou vhodné pro plnější červené odrůdy jako Cabernet Sauvignon a Syrah. Slunné jižní Golany pomáhají rozvíjet intenzivní charakter vínům jako je třeba Muscat.


Parametry vína


Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Horní Galilea
Poloha chladné polohy v nadmořské výšce 400-1000 m
Půda štěrk na sopečném podkladu - čediče a tufy
Obsah cukru suché
Druh vína růžové
Odrůda Syrah, Tinto Cao a Tempranillo
Řada Mount Hermon
Ročník 2022
Styl lehké, svěží, příjemné, ovocné
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2025
Dárkové balení -

Podobné produkty