Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Galil Yiron Rosé 2020

Kód: 100112-2020 EAN:
Skladem
949,00 Kč

Lehká lososově růžová barva s oranžovými akcenty. Aroma je atraktivní s velkým podílem červeného peckového ovoce a jahod a jarní svěžestí. Na patře se objevují i citrusy evokované vyšší, avšak zralou kyselinou. Lehká mineralita. Vše vybalancované a harmonické. Dochuť je kratší, zato příjemná a povzbuzující k dalšímu doušku.

Ideální teplota ke konzumaci: 9-10 °C

Optimální doba zrání: do roku 2025
Výrobce Galil Mountain Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Horní Galilea
Poloha nejlepší polohy kibucu Yiron v nadmořských výškách 600-700 m
Půda kamenito-jilovitá s obsahem vápence
Druh vína růžové

Galil Yiron Rosé 2020


Vinifikace

Řada Yiron je vlajkovou lodí vinařství. Hrozny pochází z těch nejlepších poloh kibucu Yiron a vína jsou pečlivě blendována tak, aby byla přesným vystižením dané odrůdy, odrazem zdejšího podnebí a zamýšleného stylu jednotlivých vín v této řadě. Místní klima a široká základna poloh umožnuje docílit každoročně velmi podobné charakteristiky každého z vín, stačí si jen zvolit svého favorita. Výrobě vín v této řadě je věnována velká péče od vinohradu až po lahev. Dbá se na zdraví každého keře a důsledně jsou prováděny zelené práce ve vinici pro dosažení optimální vyzrálosti hroznů a koncentrace látek v nich. Sklizeň probíhá výhradně ručně. Sklízí se do malých přepravek, aby se hrozny dostaly do vinařství v nejlepší kondici. Velká pozornost je zaměřena také na měkké lisování hroznů a rmutu. Při výrobě rosé se lisují celé hrozny a svou barvu získává postupným lisováním v rozmezí několika hodin. Veškerá vinifikace pak probíhá v nerezu. Malolaktická fermentace se nenechává proběhnout. Zraje 3 měsíce na jemných kalech.

Obecné informace

Kvalita vína se odvíjí od kvality vinic, a ta je dána souhrou několika faktorů: způsob pěstování, klima, srážky, topografie, půdní typ a směr proudění vzduchu. Každý z těchto faktorů zásadně ovlivňuje výsledný produkt. Vinice se nachází v nadmořských výškách od 420 do 700 metrů nad mořem a díky tomu každá z nich vykazuje řadu specifických vlastností. Klima této oblasti je charakterizováno teplými léty a chladnými zimami, což vytváří ideální podmínky pro pěstování révy vinné. Nadmořská výška spolu s výraznějšími rozdíly mezi denní a noční teplotou také přispívá k zachování živé kyseliny a svěžesti v hroznech a zároveň k rozvoji složité chuti a aromatických složek. Vinařství se aktivně věnuje trvale udržitelnému zemědělství, včetně využití solární energie, recyklace odpadu a vyloučení chemických zásahů. Tato kombinace přírodní jedinečnosti a vytrvalého úsilí z něj činí místo, kde se kvalita vína prolíná s láskou k přírodě a společenskou odpovědností.


Parametry vína


Výrobce Galil Mountain Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Horní Galilea
Poloha nejlepší polohy kibucu Yiron v nadmořských výškách 600-700 m
Půda kamenito-jilovitá s obsahem vápence
Druh vína růžové
Obsah cukru suché
Odrůda Grenache, Syrah, Barbera
Řada Flagship wines
Ročník 2020
Styl lehké, ovocné, šťavnaté, minerální, vyrovnané
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2025
Dárkové balení premiová krabička z papíru

Podobné produkty