Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Yarden Chardonnay Odem 2020

Kód: 100050-2020 EAN:
Skladem
699,00 Kč

Jasná zlatavě žlutá barva se zelenkavými odstíny. Expresivní aroma s nádechem bílých květů, ale také zralé hrušky, citrusů, manga a jablka. Na patře je již kulaté a elegantní s jemným dotekem minerality. Chuť je svěží a minerální, dobře strukturovaná a vyvážená. Atraktivně dlouhý závěr.

Ideální teplota ke konzumaci: 10-12 °C

Optimální doba zrání: do roku 2030
Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha nejstarší vinice na Chardonnay, 1200 m n.m.
Půda štěrková se sopečným podložím tvořeným čedičem a tufy
Druh vína bílé

Yarden Chardonnay Odem 2020


Vinifikace

Vinice Odem se nachází v oblasti středních Golan. Réva o průměrném stáří kolem 30 let zde roste na štěrkové půdě s podkladem sopečného původu (čediče a tufy). Pěstuje se na malé výnosy (do 1,5 kg na keř) a je ošetřována a odlisťována ručně. Po selektivní ruční sklizni následuje šetrné oddělení bobulí od třapiny a měkké lisování pro dosažení vysoce kvalitního moštu. Yarden Chardonnay Odem Organic Vineyard je vyroben výhradně z hroznů sklizených na vinici Odem, která se nachází v nadmořské výšce necelých 1200 metrů. Tato vinice je nejvyšší, nejchladnější a nejlepší v celém Izraeli. Vinice produkuje výjimečné Chardonnay od jeho prvního vypěstování v roce 1989. Yarden Chardonnay Odem Organic Vineyard fermentované metodou "sur lie" zraje v sudech z francouzského dubu po dobu sedmi měsíců. 

Obecné informace

Nikde jinde v Izraeli nenajdeme tak ideální podmínky pro pěstování vína jako na Golanech. Golanské výšiny se vyznačují rozmanitostí půdních typů, jak ve vztahu k nadmořské výšce a složení, tak k vlastnostem. Rozkládají se v nadmořské výšce od 400 m n.m. v jižní části až po 1 200 m n.m. na severu. Vyskytuje se zde dobře odvodněná, provzdušněná bazaltická půda bohatá na minerály, stejně jako i těžší a hlubší půdy s vyšším obsahem jílu. Počasí je na Golanských výšinách ideální. Klasické středozemní klima přináší chladné a vlhké zimy a teplá a suchá léta, avšak s výraznými rozdíly mezi denní a noční teplotou. Severní Golany, které jsou položeny ve vyšší nadmořské výšce a kde v zimě sněží, jsou optimální pro odrůdy, které mají rády chladnější klima, například Chardonnay a Pinot Noir. Střední Golany, kde jsou teploty mírnější, jsou vhodné pro plnější červené odrůdy jako Cabernet Sauvignon a Syrah. Slunné jižní Golany pomáhají rozvíjet intenzivní charakter vínům jako je třeba Muscat.


Parametry vína


Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha nejstarší vinice na Chardonnay, 1200 m n.m.
Půda štěrková se sopečným podložím tvořeným čedičem a tufy
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Chardonnay
Řada Yarden Single Vineyard
Ročník 2020
Styl středně plné, strukturované, ovocné, květinové, minerální
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2030
Dárkové balení -

Podobné produkty