Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Sattlerhof Muskateller Trockenbeerenauslese 2013

Kód: 200175-2013 EAN:
Skladem
1199,00 Kč

Barva je jantarově zlatá. Opulentní vůně připomíná plně zralou broskvovou dužninu, jablečný koláč, sušenky a nádech heřmánku. Dokonalá svěžest a fascinující živost v hravé chuti. Hezká plnost a hladkost na patře bez škrabavého pocitu. Dochuť neuvěřitelně dlouhá.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-9 °C

Optimální doba zrání: do roku 2027
Výrobce Sattlerhof
Země původu Rakousko
Vinařský region Südsteiermark
Poloha slunné polohy poblíž Gamlitzu
Půda vápenité štěrky a křemen
Obsah cukru sladké

Sattlerhof Muskateller Trockenbeerenauslese 2013


Vinifikace

Jižní Štýrsko nemá tak snadné klimatické podmínky jako většina ostatních rakouských regionů, aby se dalo každým rokem sklízet víno ve výběru z hroznů a opravdu jen málokdy se vše sejde tak, aby bylo možné vyrobit Trockenbeerenauslese neboli botrytické víno. Vyrábí se tedy jen velmi ojediněle a ve velmi malém množství. Sbírané hrozny se už ve vinici s maximální pečlivostí selektují od těch, které jsou napadeny neušlechtilou plísní šedou nebo jinak nezdravé. Nedostatečně napadené hrozny se ve vinici ještě ponechávají a sklízí se postupně. Vše to vyžaduje dobré rozlišovací schopnosti, jelikož se obě plísně mohou vyskytovat i na jednom hroznu. Není divu, že si vinaři sklízejí většinou tyto hrozny sami. Kvůli malému množství se lisují často jen v menším vřetenovém lisu a dále se zpracovává velmi sladký mošt výjimečné koncentrace a organoleptických vlastností. Díky vysokému obsahu cukru prokváší mošt jen velmi pomalu a obtížně a je k tomu potřeba speciálních kvasinek. Vinifikace probíhá v nerezu a vyzrávání vína následně v lahvi v řádu jednotek až desítek let.

Obecné informace

Úchvatně strmé svahy jižního Štýrska, svisle šrafované řádky révy, charakterizují jednu z nejkouzelnějších vinařských oblastí na světě. Na 2 800 hektarech vinic se z 91 % pěstují bílé odrůdy, které slouží jako základ pro vína DAC. Vlajkovou lodí oblasti je bezesporu Sauvignon Blanc z nejlepších jednotlivých viničních tratí, které se vyznačují půdami tvořenými vápenitými usazeninami s množstvím zkamenělých pozůstatků korýšů a mušlí. Za zmínku stojí také jemně aromatický, vysoce svěží Gelber Muskateller. Na záhřevnějších polohách mívají vína zralá ovocná aromata, zatímco na chladnějších vinicích v nadmořské výšce od 400 m se objevují vína spíše rostlinného charakteru. Vždy však s bohatou mineralitou, která je typickým rysem všech štýrských vín. 


Parametry vína


Výrobce Sattlerhof
Země původu Rakousko
Vinařský region Südsteiermark
Poloha slunné polohy poblíž Gamlitzu
Půda vápenité štěrky a křemen
Obsah cukru sladké
Druh vína bílé
Odrůda Gelber Muskateller
Řada Süsswein
Ročník 2013
Styl hutné, ovocné, svěží, dlouhé
Uzávěr Vinolok
Velikost lahve 375 ml
Archivace do 2027

Podobné produkty