Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Alzinger Riesling Liebenberg Smaragd 2021

Kód: 198109-2021 EAN:
Skladem
839,00 Kč

Víno se vyznačuje lehkou ovocnou exotikou, nádechem mučenky, květového medu s náznakem mandarinkové kůry. Šťavnaté, elegantní, lehké na patře s jemnou, leč bohatou strukturou. Chladné, živé, dlouhotrvající s minerálně-citronovým závěrem s dotekem lipového květu a tropického ovoce.

Ideální teplota ke konzumaci: 11-13 °C

Optimální doba zrání: do roku 2035
Výrobce Weingut Alzinger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wachau
Poloha Liebenberg
Půda amfibolit a břidlice
Obsah cukru suché

Alzinger Riesling Liebenberg Smaragd 2021


Vinifikace

Vinice Liebenberg je přírodním amfiteátrem na relativně strmém svahu v ohybu Dunaje mezi Dürnsteinem a Weissenkirchenem. Půda je zde tvořena amfibolitem a břidlicí. Mikroklima je zde znatelně chladnější oproti ostatním vinicím, což má za následek subtilnější charakter vín s vitální kyselinkou. Zásadní roli pro zajištění komplexity a trvanlivosti vína hraje vinifikace a zrání na kalech ve velkých dřevěných sudech typu Fuder, které poskytují vínu optimální prostředí. Takto jsou vinifikována všechna vína kategorie Smaragd. Kvasinky pocházející z vlastních vinic zaručují skutečně autentický projev odrůdy ve vztahu k místu původu. Upřednostnění jemnosti před silou, preciznosti místo šíře, znalost každého kamene ve vinici, šetrná ruční práce to jsou skutečnosti a filozofie dávající vzniknout opravdu velkým vínům z Wachau.  

Obecné informace

Jméno Alzinger znamená preciznost a kvalitu

Vína Lea Alzingera vyprávý příběh o jejich ročníku a jejich původu. Doprovází a pozoruje svá vína a snaží se jim nabídnout nejlepší prostředí pro jejich rozvoj. Vinařství je interakcí přírodních podmínek a neustálého zaměření vinaře, aby se z každého vína stalo to nejautentičtější a zcela individuální. Práce ve sklepě je založena na snaze dostat do každé láhve rovnováhu dosaženou na vinici a specifické vlastnosti příslušných vinic. Geologické podmínky dané podložím (rula, břidlice, spraše, písek, žula, sopečné horniny) se liší tak výrazně jako i různé klimatické vlivy způsobené zmírňujícím účinkem Dunaje, teplým vzduchem z Panonské nížiny a chladnými větry z Waldviertelu.


Parametry vína


Výrobce Weingut Alzinger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wachau
Poloha Liebenberg
Půda amfibolit a břidlice
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada Smaragd
Ročník 2021
Styl středně plné, minerální, ovocné, šťavnaté
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2035

Podobné produkty