Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Van Volxem Riesling Schiefer trocken VDP.Gutswein 2022

Kód: 200515-2022 EAN:
Vyprodáno
389,00 Kč

Ve vůni mnoho květinových a kořenitých tónů s dominujícími květy černého bezu a kmínem. Dobře rozpoznatelná je také vůně citrusů a křemičitá mineralita. Chuť je lehká, šťavnatá, ale přesto značně vrstevnatá a viskózní. Vyrovnané víno s pěknou křehkou strukturou a jedinečným propojením chuti a prožitku. Základní víno na vysoké úrovni.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-9 °C

Optimální doba zrání: do roku 2026
Výrobce Van Volxem
Země původu Německo
Vinařský region Saar
Poloha různé polohy kolem Ockfenu, Wawernu a Wiltingenu
Půda břidlice a ryolit
Druh vína bílé

Van Volxem Riesling Schiefer trocken VDP.Gutswein 2022


Vinifikace

Vína Van Volxem jsou tím nejčistším a nejryzejším zprostředkováním zdejšího podloží, charakteru každé vinice a veškeré krásy, kterou může víno nabídnout. Vína jsou autentická, hluboká, nesmírně minerální, plná napětí, nekonečně elegantní, nabízející čistý požitek z pití. Všechny vinice jsou sklízeny ručně a s velkým důrazem na zdraví a kvalitu hroznů, aby nebylo potřeba žádných enologických zásahů. Používají se kvasinky vyselektované z vlastních vinic a vínům se dopřává prostor a čas, aby projevila svou krásu. Schiefer Riesling pochází z různorodé devonské břidlicové půdy s podílem ryolitu sopečného původu. Je to víno velmi suchého charakteru, ideální pro párování s jídlem.

Obecné informace

Vinice v Sársku se omezují na převážně jižně orientované břidlicové svahy podél řeky. Výjimečnost zdejších poloh dokládá mnoho historických pramenů hovořících o nejvyhledávanějších a nejdražších lokalitách ryzlinku rýnského na světě. Sárská vína jsou obecně chválena za to, že ještě výrazněji než vína z Mosely ukazují ušlechtilý, květinový buket ryzlinku. Je to dáno kombinací neúrodné půdy bohaté na minerály a vysoké záhřevnosti zdejších svahů v kombinaci s nízkými teplotami v noci. Vinařství Van Volxem se na svých vinicích snaží udržovat genetickou rozmanitost klonů Rieslingu, která se tu díky různému stáří révy doposud zachovala. Vinice jsou místy tak příkré a povrch díky rozdrolené břidlici tak kluzký, že je prakticky nelze obdělávat žádnou technikou. Tradiční způsoby hospodaření na vinicích zůstávají proto po staletí neměnné a nadále vše stojí na lidském potu a odhodlání. 


Parametry vína


Výrobce Van Volxem
Země původu Německo
Vinařský region Saar
Poloha různé polohy kolem Ockfenu, Wawernu a Wiltingenu
Půda břidlice a ryolit
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Riesling
Řada VDP.Gutswein
Ročník 2022
Styl lehké, minerální, strohé, ovocné
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2026

Podobné produkty