Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Musar Jeune White 2020

Kód: 197001-2020 EAN:
Skladem
489,00 Kč

Citronově žlutá, jiskrná barva, tóny mučenky, jablek a bezového květu, živý šťavnatý charakter, lehkost a mineralita. Suchý osvěžující závěr.

Ideální teplota ke konzumaci: 10-12 °C

Optimální doba zrání: do roku 2025
Výrobce Chateau Musar
Země původu Libanon
Vinařský region údolí Bekaa
Poloha mladé výsadby na jihovýchodním úpatí pohoří Libanon
Půda hlubší jílovito-štěrkové půdy na vápencovém podloží
Druh vína bílé

Musar Jeune White 2020


Vinifikace

Řada nebarikovaných vín Musar Jeune se začala vyrábět z produkce mladých vinic v roce 2007, aby byla uspokojena poptávka po vínech z Ch. Musar bez dlouhého čekání na jejich lahvovou zralost. Jsou to lehká ovocná vína, vinifikovaná v betonových tancích, která opouští vinařství hned následující rok po sklizni. Musar Jeune White je cuvée odrůd Viognier, Vermentino a Chardonnay pocházejících z mladé výsadby z roku 2000. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce okolo 1000 m v údolí Bekaa.

Obecné informace

Libanon má v pěstování vinné révy více než 6000 let starou tradici. Víno zde pěstovali již staří Féničané, kteří révu odtud šířili do celé Evropy. Současný vinařský průmysl v Libanonu se soustředí především do slavného údolí Bekaa mezi pohořím Libanon a masívem Anti-Libanon. Charakterizují ho krátké zimy se sněhovými srážkami, dlouhá horká léta, chladné noci a mlhavá rána. Spolu s dokonalou půdou to z údolí činí ideální oblast pro pěstování révy, která v tomto čistém horském prostředí dokonale prospívá, aniž by vyžadovala jakékoliv zásahy. Vinice v Libanonu se nachází nadmořských výškách mezi 900-1700 m. Ch. Musar se věnuje pěstování jen několika málo odrůd, z nichž produkuje tři řady vín: Château Musar, Hochar Pére et Fils a Musar Jeune


Parametry vína


Výrobce Chateau Musar
Země původu Libanon
Vinařský region údolí Bekaa
Poloha mladé výsadby na jihovýchodním úpatí pohoří Libanon
Půda hlubší jílovito-štěrkové půdy na vápencovém podloží
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Viognier, Chardonnay, Vermentino
Řada Musar Jeune
Ročník 2020
Styl lehké, svěží, minerální, ovocné
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2025

Podobné produkty