Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Loimer Extra Brut Reserve

Kód: 200008 EAN:
Skladem
619,00 Kč

Přívětivá perlivost s jemnými bublinkami, výrazný kvasinkový charakter společně s nuancí sušených datlí, jablečného štrůdlu nebo citronového koláče. V ústech osvěžující a vitální. Dlouhý citrusový závěr. Jednoduše vysoce kvalitní šumivé víno, s nádherným vývojem ve sklenici.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C

Optimální doba zrání: do 2027
Výrobce Weingut Fred Loimer
Země původu Rakousko
Vinařský region Kamptal
Poloha různé polohy v okolí Langenlois
Půda jíl, štěrk, spraš, rula
Obsah cukru suché

Loimer Extra Brut Reserve


Vinifikace

Vinařství Loimer používá metodu druhotného kvašení v lahvi posledních 18 let, v současné době s aktivní podporou Andrease Wickhoffa MW. Selektivní ruční sklizeň do menších přepravek v první polovině září, aby byla v hroznech zachována dostatečná svěžest. Lisování celých hroznů a výlisnost jen zhruba 60 %, aby se mošt nekontaminoval nezralými tříslovinami z peciček a slupek. Mošt se nefiltruje, jen se nechá 36-48 hodin sedimentovat. Výroba tichého vína probíhá pomocí spontánní fermentace v nerezovém tanku s následnou malolaktickou fermentací. Nechává se zrát 4 měsíce na hrubých kalech a poté ještě dalších 5 měs. na jemných. Po druhotném kvašení tradiční metodou leží na kvasničných kalech v lahvi minimálně 22 měsíců. Po odstřelení potřebuje víno ještě alespoň 6 měsíců zrát v lahvi. Šumivé víno je v kategorii brut nature - 2 g/l

Obecné informace

Kamptal je jedna z trojice nejvýznamnějších vinařských oblastí při Dunaji. Láme se zde nejen podnebí, jelikož leží na rozmezí teplého proudu vzduchu z Panonie a chladných větrů z Waldviertelu, ale je také na rozcestí geologického podloží. Část kopců na severu Kamptalu je nejjižnějším výběžkem tzv. českého masivu, tvořeného takzvaným Gföhler Gneiss (rulou) a slídovou břidlicí, který volně přechází ve sprašové a štěrkovo-jílovité půdy směrem k Dunaji. Severovýchodně od Langenlois v okolí kopce Heiligenstein se nachází podloží pískovcové s vápencovými žílami. Centrem Kamptalu je město Langenlois, které se prakticky považuje za vinařské centrum celého Rakouska. Za návštěvu stojí nejen Loisium – muzeum vína, ale i množství naučných stezek okolními vinicemi.


Parametry vína


Výrobce Weingut Fred Loimer
Země původu Rakousko
Vinařský region Kamptal
Poloha různé polohy v okolí Langenlois
Půda jíl, štěrk, spraš, rula
Obsah cukru suché
Druh vína šumivé
Odrůda Pinot Noir, Zweigeltrebe, St. Laurent, Chardonnay, Pinot Blanc, Pinot Gris
Řada Sekt
Ročník NV
Styl lehké, komplexní, ovocné, svěží
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2027

Podobné produkty