Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Gamla Sparkling Brut 2020

Kód: 100013-2020 EAN:
Skladem
719,00 Kč

Šumivé víno světle žluté jiskřivé barvy s decentní vůní citrónu, bílých květů, zeleného ovoce - limety a zelených jablek. Chuť je čistá a šťavnatá s tóny čerstvé briošky. Textura je jemná, perlení je perzistentní a na patře příjemné. Závěr je středně dlouhý a svěží. Skvělé jako aperitiv.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C

Optimální doba zrání: do roku 2026
Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha chladné polohy ve vyšších nadmořských výškách
Půda štěrkové na sopečném čedičovém podkladu
Druh vína šumivé

Gamla Sparkling Brut 2020


Vinifikace

Neročníkové šumivé víno Gamla Brut se vyrábí z odrůd Pinot Noir a Chardonnay, které se pěstují povětšinou v oblasti Golanských výšin v Izraeli. Révy o průměrném stáří kolem 30 let prospívají na štěrkové půdě na podkladu sopečného původu (čediče a tufy). Réva je během vegetačního období ošetřována a odlisťována ručně, selektivní ruční sklizeň je samozřejmostí. Toto šumivé víno se vyrábí tradiční metodou, včetně lisování celých hroznů a druhotné fermentace v láhvi. Gamla Brut představuje mimořádnou kvalitu ve své řadě, stejně jako ostatní špičková odrůdová vína řady Gamla. Každé víno je zárukou vysoké hodnoty uznávané jak v Izraeli, tak v zahraničí.

Obecné informace

Nikde jinde v Izraeli nenajdeme tak ideální podmínky pro pěstování vína jako na Golanech. Golanské výšiny se vyznačují rozmanitostí půdních typů, jak ve vztahu k nadmořské výšce a složení, tak k vlastnostem. Rozkládají se v nadmořské výšce od 400 m n.m. v jižní části až po 1 200 m n.m. na severu. Vyskytuje se zde dobře odvodněná, provzdušněná bazaltická půda bohatá na minerály, stejně jako i těžší a hlubší půdy s vyšším obsahem jílu. Počasí je na Golanských výšinách ideální. Klasické středozemní klima přináší chladné a vlhké zimy a teplá a suchá léta, avšak s výraznými rozdíly mezi denní a noční teplotou. Severní Golany, které jsou položeny ve vyšší nadmořské výšce a kde v zimě sněží, jsou optimální pro odrůdy, které mají rády chladnější klima, například Chardonnay a Pinot Noir. Střední Golany, kde jsou teploty mírnější, jsou vhodné pro plnější červené odrůdy jako Cabernet Sauvignon a Syrah. Slunné jižní Golany pomáhají rozvíjet intenzivní charakter vínům jako je třeba Muscat.


Parametry vína


Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha chladné polohy ve vyšších nadmořských výškách
Půda štěrkové na sopečném čedičovém podkladu
Druh vína šumivé
Obsah cukru suché
Odrůda Chardonnay & Pinot Noir
Řada Gamla
Ročník 2020
Styl lehké, harmonické, svěží, ovocné
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2026
Dárkové balení -

Podobné produkty