Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Alzinger Riesling Steinertal Smaragd 2021

Kód: 198113-2021 EAN:
Skladem
1299,00 Kč

Barva světle žlutá se zelenými odlesky. Na nose jemná mandarinková kůra, bílá broskev, náznak květin a limetek, minerální nádech. Šťavnaté, živé, energické. Dotek bílého ovoce na patře, nekonečná finesa. Zcela klasické, vykazuje velkou přesnost, hloubku a délku, mít ve sklenici více Steinertalu už není možné.

Ideální teplota ke konzumaci: 11-13 °C

Optimální doba zrání: do roku 2037
Výrobce Weingut Alzinger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wachau
Poloha Steinertal
Půda silně zvětralá rula
Obsah cukru suché

Alzinger Riesling Steinertal Smaragd 2021


Vinifikace

Mimořádně složitá vinice, která nabízí optimální terén pro Veltlínské zelené i Ryzlink rýnský. Je orientována na jihozápad. Večer se zde vždy trochu oteplí, což je ale kompenzováno vzdušnými proudy ze severu. Půda je tvořena zvětralou rulou, chudou na živiny, zato bohatou na minerály. Tloušťka půdy se značně liší, stejně jako teplota uvnitř lokality. Ryzlink rýnský má kořeny na nejvyšších a nejchudších parcelách a reflektuje přírodní podmínky. Zásadní roli pro zajištění komplexity a trvanlivosti vína hraje vinifikace a zrání na kalech ve velkých dřevěných sudech typu Fuder, které poskytují vínu optimální prostředí. Takto jsou vinifikována všechna vína kategorie Smaragd. Kvasinky pocházející z vlastních vinic zaručují skutečně autentický projev odrůdy ve vztahu k místu původu. 

Obecné informace

Jméno Alzinger znamená preciznost a kvalitu

Vína Lea Alzingera vyprávý příběh o jejich ročníku a jejich původu. Doprovází a pozoruje svá vína a snaží se jim nabídnout nejlepší prostředí pro jejich rozvoj. Vinařství je interakcí přírodních podmínek a neustálého zaměření vinaře, aby se z každého vína stalo to nejautentičtější a zcela individuální. Práce ve sklepě je založena na snaze dostat do každé láhve rovnováhu dosaženou na vinici a specifické vlastnosti příslušných vinic. Geologické podmínky dané podložím (rula, břidlice, spraše, písek, žula, sopečné horniny) se liší tak výrazně jako i různé klimatické vlivy způsobené zmírňujícím účinkem Dunaje, teplým vzduchem z Panonské nížiny a chladnými větry z Waldviertelu.


Parametry vína


Výrobce Weingut Alzinger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wachau
Poloha Steinertal
Půda silně zvětralá rula
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada Smaragd
Ročník 2021
Styl plné, koncentrované, minerální, ovocné
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2037

Podobné produkty