Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Alzinger Riesling Steinertal Smaragd 2020

Kód: 198113-2020 EAN:
Skladem
1149,00 Kč

Barva je světlá, zářivě žlutá se zelenkavým okrajem. Minerální podklad vůně s nuancemi bílého ovoce, svěží broskve a náznakem limetkové kůry je velmi atraktivní. V chuti elegantní, komplexní, strohé s hlubokým koncentrovaným tělem. Chladný minerální projev.  Jemná ovocná sladkost v závěru s nekonečnou perzistencí.

Ideální teplota ke konzumaci: 11-13 °C

Optimální doba zrání: do roku 2035
Výrobce Weingut Alzinger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wachau
Poloha Steinertal
Půda silně zvětralá rula
Obsah cukru suché

Alzinger Riesling Steinertal Smaragd 2020


Vinifikace

Mimořádně složitá vinice, která nabízí optimální terén pro Veltlínské zelené i Ryzlink rýnský. Je orientována na jihozápad. Večer se zde vždy trochu oteplí, což je ale kompenzováno vzdušnými proudy ze severu. Půda je tvořena zvětralou rulou, chudou na živiny, zato bohatou na minerály. Tloušťka půdy se značně liší, stejně jako teplota uvnitř lokality. Ryzlink rýnský má kořeny na nejvyšších a nejchudších parcelách a reflektuje přírodní podmínky. Zásadní roli pro zajištění komplexity a trvanlivosti vína hraje vinifikace a zrání na kalech ve velkých dřevěných sudech typu Fuder, které poskytují vínu optimální prostředí. Takto jsou vinifikována všechna vína kategorie Smaragd. Kvasinky pocházející z vlastních vinic zaručují skutečně autentický projev odrůdy ve vztahu k místu původu. Upřednostnění jemnosti před silou, preciznosti místo šíře, znalost každého kamene ve vinici, šetrná ruční práce to jsou skutečnosti a filozofie dávající vzniknout opravdu velkým vínům z Wachau.

Obecné informace

Jméno Alzinger znamená preciznost a kvalitu

Vína Lea Alzingera vyprávý příběh o jejich ročníku a jejich původu. Doprovází a pozoruje svá vína a snaží se jim nabídnout nejlepší prostředí pro jejich rozvoj. Vinařství je interakcí přírodních podmínek a neustálého zaměření vinaře, aby se z každého vína stalo to nejautentičtější a zcela individuální. Práce ve sklepě je založena na snaze dostat do každé láhve rovnováhu dosaženou na vinici a specifické vlastnosti příslušných vinic. Geologické podmínky dané podložím (rula, břidlice, spraše, písek, žula, sopečné horniny) se liší tak výrazně jako i různé klimatické vlivy způsobené zmírňujícím účinkem Dunaje, teplým vzduchem z Panonské nížiny a chladnými větry z Waldviertelu.


Parametry vína


Výrobce Weingut Alzinger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wachau
Poloha Steinertal
Půda silně zvětralá rula
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada Smaragd
Ročník 2020
Styl plné, minerální, ovocné, strukturované
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2035

Podobné produkty