Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Alon 2018 - Upper Galilee Label

Kód: 100124-2018 EAN:
Skladem
549,00 Kč

Sytě červená barva. Tóny ostružinového džemu se snoubí s čerstvým aroma borůvek a švestek, v chuti nuance kakaa a čerstvých lučních bylinek. Bohaté a elegantní víno se středním až plným tělem, s dobře vyváženou kyselinkou a dlouho přetrvávajícím ovocným zá­věrem.

Ideální teplota ke konzumaci: 18 °C

Optimální doba zrání: do rokuu 2026
Výrobce Galil Mountain Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Horní Galilea
Poloha vinice v okolí vinařství a kibuců Yiron a Avivim
Půda půdy vulkanického původu s obsahem jílu a vápence
Druh vína červené

Alon 2018 - Upper Galilee Label


Vinifikace

Réva o průměrném stáří 10 let roste ve vyšších nadmořských výškách a skvěle prospívá v půdě vulkanického původu bohaté na jíl a vápenec. Po sklizni se víno fermentuje 7 - 14 dní v nerezových tancích, kde potom následuje malolaktická fermentace a půlroční zrání. Hlavním cílem je zde zachování ovocného charakteru.

Obecné informace

Kvalita vína se odvíjí od kvality vinic, a ta je dána souhrou několika faktorů: způsob pěstování, klima, srážky, topografie, půdní typ a směr proudění vzduchu. Každý z těchto faktorů zásadně ovlivňuje výsledný produkt. Vinice se nachází v nadmořských výškách od 420 do 700 metrů nad mořem a díky tomu každá z nich vykazuje řadu specifických vlastností. Klima této oblasti je charakterizováno teplými léty a chladnými zimami, což vytváří ideální podmínky pro pěstování révy vinné. Nadmořská výška spolu s výraznějšími rozdíly mezi denní a noční teplotou také přispívá k zachování živé kyseliny a svěžesti v hroznech a zároveň k rozvoji složité chuti a aromatických složek. Vinařství se aktivně věnuje trvale udržitelnému zemědělství, včetně využití solární energie, recyklace odpadu a vyloučení chemických zásahů. Tato kombinace přírodní jedinečnosti a vytrvalého úsilí z něj činí místo, kde se kvalita vína prolíná s láskou k přírodě a společenskou odpovědností.


Parametry vína


Výrobce Galil Mountain Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Horní Galilea
Poloha vinice v okolí vinařství a kibuců Yiron a Avivim
Půda půdy vulkanického původu s obsahem jílu a vápence
Druh vína červené
Obsah cukru suché
Odrůda Cabernet Sauvignon, Syrah, Petit Verdot, Cabernet Franc
Řada Galil
Ročník 2018
Styl středně plné, vyvážené, strukturované, ovocné
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2026
Dárkové balení -